(77) 480 12 92 | (32) 355 50 07

 

Warunki współpracy z firmą zatrudniającą opiekunki i opiekunów osób starszych w Niemczech

Praca opiekuna osób starszych jest pracą wyjątkową i wymaga posiadania szczególnych predyspozycji. Osoba wykonująca ten zawód posiadać powinna cały szereg psychicznych oraz fizycznych cech, które pozwolą jej na właściwe wykonywanie tego zawodu. Gdy opiekun zdobędzie już zaufanie swojego podopiecznego sprawi, że będzie on spokojny i poczuje się lepiej. Nie jest to zadanie łatwe, lecz daje ogromną satysfakcję.

Jak ubiegać się o tego typu pracę?

Współpraca krok po kroku

Aby móc ubiegać się o wykonywanie tego typu zawodu, należy się wykazywać przynajmniej podstawową znajomością języka niemieckiego, a także doświadczeniem w pracy jako opiekun osób starszych. Mile widziane są tutaj referencje od wcześniejszych klientów. Najczęściej pracę tą wykonują osoby w przedziale wiekowym od 25 do 60 lat. Nie powinny mieć one problemów ze zdrowiem, a cechy jakimi muszą się charakteryzować to: cierpliwość oraz ciepłe i miłe usposobienie.

Pierwszym krokiem jest skontaktowanie się mailowo lub telefonicznie z wybraną agencją. Kolejnym etapem jest spotkanie rekrutacyjne – to doskonały moment, aby zadać przyszłemu pracodawcy wszystkie nurtujące pytania. Po pozytywnym rozpatrzeniu kandydatury agencja pomaga przygotować się do wyjazdu. Pracownik ma zagwarantowaną opiekę również po przyjeździe do wybranego kraju – liczyć może on na pomoc ze strony kooperatora, który przeważnie porozumiewa się również w języku polskim.

Umowa najczęściej podpisywana jest na okres 3 miesięcy. Nierzadko zdarza się, że rodzina potrzebuje zastępstwa za dotychczasową opiekunkę i wówczas istnieje możliwość wyjazdu na 1 miesiąc.

Wynagrodzenie

Wynagrodzenie opiekuna osób starszych uzależnione jest głównie od stopnia znajomości języka niemieckiego oraz zakresu obowiązków. Dużą rolę odgrywa także staż pracy oraz stan zdrowia podopiecznego. Wynagrodzenie wypłacane jest raz w miesiącu i przelewane na konto osoby zatrudnionej. Przeważnie liczyć można na dodatkowe premie za Święta Wielkanocne oraz Święta Bożego Narodzenia.

Czas wolny

Decydując się na tego typu pracę należy być świadomym, że opieka nad osobą starszą wiąże się z całodobowym pobytem w domu podopiecznego i zaspokajaniem jego wszelkich potrzeb – uzależnione jest to od jego samopoczucia i planu dnia. Każdemu opiekunowi przysługuje jednak czas wolny, a jego ilość ustalana jest indywidualnie z pracodawcą.

Mężczyzna – opiekun osób starszych?

Dominująca część rodzin decyduje się na zatrudnienie opiekunki, lecz zdarzają się także ogłoszenia skierowane do mężczyzn. Panowie stanowią około 3 – 5 procent osób wykonujących ten zawód. Przeważnie, ze względu na większą siłę fizyczną, opiekują się one osobami z nadwagą oraz problemami z poruszaniem się.

"Osobowość kształtuje się nie przez piękne słowa lecz pracą i własnym wysiłkiem." - Albert Einstein

Copyright © 2022 Akces-praca.pl All Rights Reserved. Designed by LC GROUP